ازمیر یا استانبول

درباره زندگی در استانبول و ازمیر چه می دانید؟ استانبول و ازمیر دو شهر محبوب و مهم ترکیه هستند . که در چند سال اخیر تعداد بسیار زیادی از مردم نقاط مختلف جهان به این دو کشور مهاجرت کرده اند.

اما انتخاب بین استانبول و ازمیر دغدغه خیلی از افراد برای زندگی، بوده است.

بسیاری از این افراد به دنبال انتخاب شهری مناسب برای زندگی در ترکیه هستند، شهری که هزینه زندگی در آن کم، کار زیاد و نرخ بیکاری کم و دارای امنیت بالا و آرامش هست.

زندگی در ازمیر یا استانبول یک سری مزایا هم دارد که گاهی اوقات باعث می شوند که مردم از سختی های زندگی در یک کشور غریبه چشم پوشی کنند و برای زندگی به این دو شهر بروند.

گرچه استانبول پایتخت ترکیه نیست، اما بزرگترین شهر این کشور است.

این شهر مرکز تجارت، اقتصاد و فرهنگ ترکیه است. این شهر بزرگ و مهم ترکیه، سالانه میلیون ها گردشگر از سراسر جهان را به خود جذب می کند.

استانبول از شهرهای مرکزی تجارت و اقتصاد در ترکیه است، همچنین مرکز بسیاری از جاذبه های گردشگری در ترکیه است . و به خاطر بازارهای متنوعی که دارد، جاذبه‌ای غیرقابل چشم‌ پوشی برای علاقه ‌مندان به خرید در سراسر جهان است.

پس اگر این شهر را برای زندگی انتخاب می کنید، باید خود را برای دیدن افراد از کشور های مختلف آماده نمایید. ممکن است در ساختمانی که ملک خریداری کرده اید همسایگانی از چندین کشور داشته باشید.

ازمیر

ازمیر شهری زیبا در ترکیه است که همیشه از نظر امکانات رفاهی و تفریحی پیشرو بوده است و از نظر استانداردهای زندگی، مقام اول را بین شهرهای ترکیه کسب می کند.

این شهر بعد از استانبول بهترین شهر ترکیه برای سرمایه گذاری تلقی می شود .

این نشان می دهد که ازمیر آینده بسیار روشنی دارد و برای سرمایه گذارانی که می خواهند در چند سال آینده سرمایه خوبی به دست آورند، سرمایه گذاری در این شهر پیشنهاد می شود.

ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه محسوب می شود و هر ساله میزبان حدود ۱.۸ میلیون توریست است.

اکثر مردم به مرکز شهر ازمیر فکر می کنند. در صورتی که ازمیر فقط محدود به مرکز شهر ازمیر نمی شود و در واقع یک شبه جزیره بزرگ است که از مناطق متعدد و همین طور شهرک های ساحلی گوناگون تشکیل شده است.

می توان گفت که شما هر سلیقه ای که داشته باشید و هر سبک زندگی را که بپسندید، در هر صورت جایی از ازمیر نظرتان را به خودش جلب می کند و این یکی از مواردی است که مهاجرت به ازمیر را برای خارجی ها دلچسب تر می کند.

آب و هوای استانبول و ازمیر نزدیک به هم است اما معمولا استانبول کمی از ازمیر سردتر است و روزهای آفتابی کم‌تری دارد. میزان بارش برف هم در استانبول و هم در ازمیر خیلی بالا نیست و تعداد روزهای سرد در ازمیر که بتواند منجر به بارش برف شود کم است.

فاصله ازمیر تا استانبول

استانبول تا ازمیر فاصله ۳۲۸ کیلومتری دارد.

اگر بخواهید از استانبول با ماشین شخصی به ازمیر بروید باید حدود ۵ ساعت رانندگی کنید.

تفاوت استانبول  و ازمیر از لحاظ کیفیت و امکانات زندگی

هر دو شهر از امکانات خوبی برای زندگی بدون دغدغه برخوردارند.

اما استانبول شلوغ تر از ازمیر است. پس اگر دنبال ماجراجویی نیستید . یا شلوغی را دوست ندارید ازمیر برای زندگی آرام و به دور از هیاهو مناسب است . و خیلی هم چیزی از استانبول کمتر ندارد.

دلایل مورد توجه بودن ازمیر

ازمیر شهری است که همیشه از نظر امکانات رفاهی و تفریحی پیشرو بوده است . از نظر استاندارد های زندگی، مقام اول را بین شهر های ترکیه کسب می کند.

به نسبت استانبول ، ازمیر شهر خلوت تر و با ترافیک کمتری است. زیرا همانطور که گفته شد اغلب توریست ها برای استفاده از طبیعت و گذراندن تعطیلات به ازمیر سفر می کنند. با این حال ازمیر مراکز خرید فراوانی نیز دارد.