آکمرکز استانبول

آکمرکز استانبول

یکی از بهترین و زیباترین مراکز خرید استانبول که ماهانه حدود ۱ تا ۱.۵ میلیون بازدیدکننده دارد، آکمرکز است. این مرکز خرید دارای افتخارات جهانی زیادی بوده و در کارنامه خود جایزه بهترین مرکز خرید اروپا را در سال ۱۹۹۵، بهترین مرکز خرید دنیا در سال ۱۹۹۶ و بهترین طراحی داخلی سازه را هم در سال ۲۰۱۰ کسب کرده است.

این مرکز خرید در کل دارای ۲۴۶ مغازه بوده و در میان آن ها تعداد زیادی مغازه پوشاک بانوان، آقایان و کودکان دیده می شود.

مغازه های بسیاری در این مرکز خرید برای خرید اسباب بازی، کیف و کفش، عینک، جواهرات و … وجود دارد که می توانید هر آنچه که می خواهید را خریداری نمایید.

همچنین درست همانند دیگر مراکز خرید استانبول که در بالای به آن ها اشاره کردیم، از امکانات و سرگرمی های این مجموعه که چندین رستوران، سینما، سالن اپرا، آرایشگاه، بانک، لوازم دیجیتال و الکترونیک، سوپرمارکت و مغازه حیوانات خانگی است هم نیز بهره ببرید.این مرکز خرید دارای سرویس‌ های رایگان به محله‌ ها و هتل ‌های نزدیک است و بنابراین دسترسی خوب و آسانی دارد.

قلب تپنده شهر استانبول

مرکز خرید اکمرکز (Akmerkez) که در بین ایرانیان به نام آک مرکز نیز شناخته می شود در قسمت الیتر منطقه بشیکتاش شهر استانبول ترکیه قرار دارد. مرکز خرید آکمرکز به عنوان سومین مرکز خرید بزرگ ترکیه بعد از مراکز خرید Galleria Ataköy و Capitol شناخته می شود. آکمرکز در سال 1993 در زمینی به مساحت 180000 متر مربع ساخته شد که ساختمان اصلی در واقع ساختمان مسکونی اکمرکز دارای 24 طبقه و به اضافه دو برج  14 و 17 طبقه ای که دارای 246 مغازه در خود می باشند تشکیل شده است.

در مجموع 3 برج مرکز اکمرکز در رئوس یک مثلث قرار گرفته اند و دارای امکانات زیر است:

  • –  35 هزار متر مربع فضای فروشگاهی قابل اجاره
  • 41 پله برقی
  •  2 آسانسور شیشه ای با نمای پانوراما
  •  30 آسانسور

مرکز خرید آکمرکز دارای 250 نفر نیرو در ضمینه امنیتی و نظافتی دارا است.
به طور میانگین مرکز خرید اکمرکز در روزهای هفته حدوداً 37000 نفر و در تعطیلات آخر هفته نیز تقریباً 50000 نفر بازدید کننده دارد. به همین ترتیب تعداد نفرات بازدید کننده از اکمرکز در طول ماه به عدد 1.5 میلیون نفر و در سال به 14 میلیون نفر میرسد.

بازسازی اکمرکز

آکمرکز که یکی از جاذبه های توریستی استانبول است در سال 2008 پروژه بازسازی مرکز خرید اکمرکز اعلام شد. در بین سال های 2013 و 2014 اکمرکز به طور کامل باز سازی شد هزینه این بازسازی بیشتر از 20 میلیون دلار شد.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.