مسجد فاتح استانبول - ترکان گلوبال

مسجد فاتح استانبول

مسجد فاتح استانبول

مسجد فاتح استانبول پا جای چای کلیسایی قدیمی گذاشت و سربرآورد. این اثر را نیز معمار سینان ساخت و معماری خاص ترکی را دنبال می‌کند.

از بخش‌های مختلف مسجد فاتح می‌توان به مکتب، بیمارستان‌ها و شفاخانه و آسایشگاه، کاروان سرا، حمام، فروشگاه، آشپزخانه‌های عمومی اشاره کرد

لوکیشن مسجد فاتح استانبول

مسجد فاتح استانبول در بالای تپه ساخته شده است ، به طوری که گنبدها و منارهای متعدد آن در بالای منطقه از همه جهات قابل دیدن است

یک ساختمان زیبا و به عنوان اولین مساجد بزرگ امپریالیستی استانبول است برای رسیدن به مسجد باید به خیابان فیوز پاشا  در  به شاخ طلائی و یا همان تنگه بسفر بروید.

مسجد فاتح استانبول بروی تپه جائیکه کلیسای کنستانتین بود بنا شد مجتمع مسجد فاتح حاوی چندین ساختار دیگر از جمله مدرسه‌ها (دبیرستانهای مذهبی) ، خوابگاه برای دانش آموزان ، آسایشگاه ، کتابخانه ، بیمارستان ، بازار ، حمام و مقبره بود.

متأسفانه امروز فقط مدارس ، کتابخانه ها ، آسایشگاه ها و مقبره ها زنده مانده اند.

حقایق شگفت انگیز در مورد مجتمع مسجد فاتح:

  • تنها عناصر زنده مانده از مجتمع مسجد فاتح (قرن پانزدهم) ، پرتال بیرونی مسجد ، مقبره های مکتب دوم و همسرش و برخی از قسمت های حیاط مسجد است. بقیه مسجد مربوط به بازسازی قرن هجدهم است.
  • حیاط مجتمع مسجد فاتح یکی از بزرگترین پیاده روهای مساجد است ، بنابراین مراسم تدفین مهم مردم در مسجد فاتح برگزار می شود.
  • هر چهارشنبه بزرگترین بازار خیابانی استانبول (فاتیح پازاری) در اطراف مسجد فاتح برگزار می شود.

چه چیز دیگری در این نزدیکی؟

مسجد فاتح استانبول در وسط شبه جزیره تاریخی استانبول قرار دارد و بسیاری از نقاط دیدنی مهم استانبول در نزدیکی مسجد فاتح وجود دارد

که شامل موزه چورا Chora Museum ، موزه فتحیه Fethiye Museum، مسجد یاوز سلطان سلیم و قنات والنس Valens است.

علاوه بر این ، چندین رستوران قیمتی سنتی و مقرون به صرفه در مجاورت مجتمع مسجد فاتیح مانند اوز کیلیس کباب سالونو ،Öz Kilis Kebap  صدف دونر ، فاتیح درام و سور Ocakbaşı وجود دارد.

Please follow and like us:
Pin Share
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *