گردشگری در شهر سیواس

جاذبه های گردشگری شهر سیواس

گردشگری در شهر سیواس ،  یکی از شهر های زیبا و دیدنی است و به شما پیشنهاد میکنیم در این مقاله ما را همراهی کنید تا به شما جاذبه های دیدنی این شهر را معرفی کنیم.

مدرسه شفاییه

مدرسه شفاییه یکی از بناهای بجامانده از قرن سیزدهم است که در سال ۱۲۱۷ توسط سلطان کیکاووس سلجوقی ساخته شده است این بنا نمونه برجسته از معماری سلجوقی است. در این مجموعه دارالشفا یا بیمارستان و مدرسه وجود دارد که به مطالعات و آموزش پزشکی می پردازد این مجموعه با عنوان سلطان کیکاووس معروف است که آرامگاه آن در داخل همین مجموعه قرار دارد.

مدرسه بروجیه

مدرسه بروجیه یکی از معروف ترین بناهای آناتولی است که در سال ۱۲۷۱ توسط مظفر بروجرد در زمان پادشاهی کیخسرو جهت آموزش فیزیک، شیمی و نجوم ساخته شده است. این مدرسه دارای ساختار متقارن است و از سنگ تراش داده شده در دو طبقه با دروازه بیرونی تاج دار و بج شیاردار ساخته شده است. امروزه از این مدرسه به عنوان کافه تریا استفاده می شود.

مرکز توریستی ورزش های زمستانی سیواس استار ماونتین

مرکز توریستی ورزش های زمستانی سیواس استار ماونتین یک مجموعه ورزشی در کوه های استان سیواس ترکیه است که مکانی مناسب برای اسکی و ورزش های زمستانی است. این پیست برای ورزشکاران مبتدی و خانواده های مکانی مناسب است همچنین دارای بالابرهای دو سه نفره است. در این مجموعه اقامتگاه و رستوران های برای استراحت و صرف غذا وجود دارد.

پرایم مال سیواس پارک

پرایم مال سیواس پارک اولین و تنها مرکز خرید سیواس ترکیه با مساحت ۳۶,۰۰۰ متر مربع و ۱۲۰ عنوان تجاری داخلی و بین المللی است. در این مرکز انواع مارک های پیشرو مد، تکنولوژی، ورزش و فروشگاه های پوشاک گاه به گاه، واحدهای دکوراسیون منزل، مادر نوزاد، فروشگاه های کودکان و سوپرمارکت است. همچنین دارای کافه ها، رستوران ها، ناهارخوری ها، تراس ها، سینما و زمین بازی کودکان است.

آبشار سیزیر

آبشار سیزیر یک آبشار دیدنی و جذاب در جنگل چات ترکیه است. این آبشار دارای چند بخش سقوط است. آبشار سیزیر با درختان زیبا و طبیعت سرسبز پوشیده شده است. طبیعت سرسبز با آب آبشار درآمیخته و یک منطقه سالم با اکسیژن خالص را به وجود آورده است. در قسمت پایین آبشار یک پل چوبی زیبا وجود دارد که مسیر پیاده روی و مکانی مناسب برای عکاسی است. در اطراف آبشار مکان های مناسب برای استراحت و طرف غذا وجود دارد.

دریاچه گوک پینار
مدرسه آبی
موزه قوم نگاری و کنگره سیواس
مسجد اولو سیواس
مسجد بزرگ و بیمارستان دیوریغی
مقبره عزتین کیکاووس
مقبره عزتین کیکاووس در داخل مجموعه مدرسه شفاییه قرار دارد که مورد بازسازی و ترمیم قرار گرفت. سلطان کیکاووس جوان ترین حاکم امپراطوری سلجوقی بود که در جوانی مریض شد و بخاطر داشتن آگاهی از علم پزشکی توانست خود را درمان کند. آرامگاه کیکاووس در همین مدرسه قرار دارد. این مجموعه به عنوان مرکز آموزش و مطالعه پزشکی نیز مورد استفاده است.

و در پایان…

استان سیواس یکی از استان های کشور ترکیه، واقع در قاره آسیا است. این استان که در شرق ناحیه آناتولی مرکزی قرار دارد، از غرب با استان یوزگات، از جنوب غربی با استان قیصریه، از جنوب با استان قهرمان مرعش، از جنوب شرقی با استان ملطیه، از شرق با استان ارزنجان، از شمال شرقی با استان گره سون و از شمال با استان اردو همسایه است. مرکز استان، سیواس نام دارد.

Please follow and like us:
Pin Share
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *